Filipinli Bakıcı

Filipinli Bakıcı

Bakıcılar hem çocuklar hem de bakıma ihtiyacı olan yetişkinler için ihtiyaç duyulan yardımcılardır. Her ne gerekçeyle olursa olsun bir bakıcının sahip olması gereken özellikler vardır. Bu yüzden bakıcı arayanlar tercihlerini yalnızca düşük ücrete göre yapmamalıdırlar.

Bakıcılık son derece profesyonellik gerektiren bir iştir ve dünya genelinde bazı toplumlar bakıcılıkta marka olmayı başarmışlardır. Bunların başında da Filipinli bakıcılar geliyor. Filipinli bakıcılar dünyanın her yerinde en çok tercih edilenler konumunda bulunuyor. Özellikle Avrupa ve İskandinav ülkelerinde en çok tercih edilenler listesinin başında Filipinliler yer alıyor. Son dönemde ülkemizde de bu farkı gören pek çok kişi Filipinli bakıcı nasıl bulunur arayışına girişiyorlar ve Damla İnsan Kaynakları olarak danışanlarımıza bakıcı konusunda yardımcı oluyoruz.

Neden Filipinli Bakıcı Çalıştırmalıyım?

Aile büyükleriniz ya da çocuklarınız için bakıcı arayışınızda neden Filipinli bakıcı sorusu akıllara gelebilir. Bunun için pek çok neden vardır ve belli başlı gerekçeleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Yabancı dil: Ülkemizde ailelerin çocuklarının sahip olmasını en çok arzuladıkları, iyi derecede yabancı dil bilmeleridir. Filipinler’de resmi dil İngilizce olduğu için bütün Filipinliler iyi derecede İngilizce bilmektedir. Bu sayede çocuklarınız daha küçük yaştan itibaren İngilizce öğrenip pratik yapma fırsatı bulur. 
  • Disiplin: Filipinlilerin en bilinen özelliklerinden birisi disiplinli olmalarıdır. Çocuklarınıza şefkatle yaklaşırken onları bir düzene alıştırırlar ve bu da başarıyı getirir. 
  • Hoşgörü: Son derece nezaket sahibi, enerjik ve saygılı olan Filipinliler anlayışlı tutumlarıyla da ailelerin beğenisini kazanmaktadırlar.

Filipinli Bakıcı Seçimi Nasıl Yapılır?

Filipinli bakıcı seçmek, bir Filipinli bakıcının sağlayacağı avantajlardan istifadenin ilk aşamasıdır. Bakıcı tercihinizi yaparken mutlaka güvenilir, kalitesini tescil ettirmiş bir danışmanlık merkezinden hizmet almanızda fayda var. Yine bakıcınızla ön görüşme yaparak onları daha yakından tanıyabilirsiniz. Ön görüşme sırasında aklınızdaki soruları sorabilir, beklentilerinizi ifade edebilir, neden ve nasıl bir bakıcıya ihtiyacınız olduğunu, kendilerinin bunları karşılayabilecek güvene sahip olup olmadıklarını konuşabilirsiniz. 

Çeşitli sorularla çocuğunuz için uygun olup olmadıkları konusunda fikir edinebilirsiniz. Bazı aileler ev işleri, mutfak, yemek işlerinde yardımcı olmaları da talep edebilmektedir. Hatta yatılı Filipinli bakıcı isteyebilmektedir. Bu tarz tüm taleplerinizi belirtebilirsiniz. Bütün süreci merkezimize bırakarak size en uygun bakıcıyı görevlendirmemizi de isteyebilirsiniz.

Profesyonel Filipinli Bakıcı Danışmanlık Şirketi

Filipinli bakıcı tercihi olan ve özellikle de çocukları için böyle bir bakıcı arayan ailelerin öncelikli düşünceleri yabancı dil oluyor. Çünkü ülkemizde İngilizceyi akıcı şekilde konuşabilmek bireylere hayatlarının her aşamasında büyük kolaylıklar sağlıyor. İş hayatına atılırken kapıların daha kolay açılmasına yardımcı oluyor. İyi bir İngilizce içinse erken yaşlardan itibaren İngilizceyle haşir neşir olmak gerekiyor. 

Filipinli bir bakıcı tercih ettiğinizde çocuğunuz küçük yaşlardan itibaren İngilizce ile tanışabilir. Çünkü Filipinler’de devletin resmi dili Filipince ile İngilizcedir ve bireyler iyi bir eğitimden geçtikleri için İngilizceyi öğretme konusunda son derece başarılılar. Filipinli bakıcı danışmanlık merkezi olarak bizler yıllardır bu noktada ailelerin çözüm ortağı oluyoruz.

Filipinli Bakıcı Fiyatları

Filipinli bakıcı fiyatları ailelerin en çok merak ettikleri konulardan birisi oluyor. Bu noktada bakıcı ücretlerini belirleyen bazı hususlar vardır:

  • Bakıcının eğitimi,
  • Bakıcının iş deneyimi,
  • Bakıcının referansları,
  • Bakıcının çalışma saatleri,
  • Bakıcının yatılı olma durumu vs.

Bütün bunlar yanında bazı aileler bakıcıların sadece çocuklarıyla ya da yetişkin ihtiyaç sahipleriyle ilgilenmesini değil, ev işleriyle, yemek, temizlik gibi ekstralardan da sorumlu olmasını talep edebiliyor. Bakıcının sorumlulukları da fiyatlarda belirleyici oluyor. Firmamız bu anlamda bütün beklentilerinizi karşılayabilecek yeterlilikte olduğu için tarafımızla iletişime geçmeniz yeterlidir.