Filipinli Bakıcılar Hangi Yabancı Dilleri Biliyorlar

Filipinli Bakıcılar Hangi Yabancı Dilleri Biliyorlar

Çocuğunuz varsa yabancı dil öğrenmenin çocuklara faydaları hakkında fikriniz de vardır muhtemelen. Bunun için çocuğunuzun okula başlamasını beklemeniz de gerekmiyor, birçok araştırma bu eğitime erken dönemde başlamanın ciddi faydaları olabileceğini gösteriyor. Çocuklarına bu olanağı sağlamak isteyen ebeveynler Almanca, Fransızca, Rusça veya İngilizce bilen çocuk bakıcıları ile anlaşmak istiyorlar. Bu durumun son yıllarda büyük bir artış gösteren Filipinli bakıcı talebini körükleyen etkenlerden biri olduğu söylenebilir. Filipinli dadılar ailelerin hoşuna giden çeşitli kişilik özellikleri de taşıyorlar. Fakat iyi derecede İngilizce bilmeleri özellikle çocuklarının küçük yaşlardan itibaren bu evrensel dili öğrenmeye başlamasını isteyen anne – babalardan büyük bir talep görmelerine yol açıyor. 

Bazı bilimsel araştırmalar ana dilleriyle birlikte bir dili daha öğrenmenin çocuklara aşağıdaki faydaları sağladığını gösteriyor:

*Karmaşık problemleri çözme becerisi

*Yaratıcığın güçlenmesi

*Daha hızlı öğrenme becerisi

*İlerleyen yıllarda yabancı dil öğrenmek için daha az zaman ve çaba harcanması; böylece farklı aktiviteler için daha çok zaman kalması

*Bakış açısının genişlemesi

*Konuşma, kendini ifade etme ve dinleme becerilerinin gelişmesi

*Öğrenilen dilin konuşulduğu ülkenin kültürü, gelenek ve görenekleri hakkında bilgi edinme olanağı

*Hafızanın güçlenmesi

*Farklı bir dilde konuşan biriyle iletişim kurabilmenin, o dilde şarkılar söyleyebilmenin getirdiği özgüven duygusu

Filipinli bakıcı İngilizce bilmesinin yanı sıra yatılı bakıcı olarak çalışmaya talip olması ile de birçok aile için cazip bir seçenek teşkil ediyor. Yoğun bir iş ve sosyal hayatı olan, sıklıkla dışarıya çıkan veya misafir kabul eden aileler çocuklarıyla gün boyunca ilgilenecek bir bakıcıyı tercih ediyorlar.

Filipinli çocuk bakıcılarının bakım verdikleri çocuklarla ilişkileri de ebeveynleri mutlu ediyor. Çocukları sevmeleri, onlarla rahatça iletişim kurmaları, gerektiğinde disiplinli, gerektiğinde esnek olmaları anne babaların çocuklarını onlara rahatça teslim etmelerine yol açıyor. Sabırlı, sakin, anlayışlı ve güler yüzlü Filipinli bakıcılar temizliklerine ve kişisel bakımlarına gösterdikleri özenle de işverenlerinden takdir topluyorlar. 

Çocuğunuzun İngilizceye hakim, enerjik, çalışkan, nazik ve sorumluluk sahibi bir bakıcısı olmasını istiyorsanız Filipinli adayları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Bu sayede siz de biraz İngilizce öğrenme veya biliyorsanız geliştirme fırsatına sahip olabilirsiniz.