Filipinli bakıcı tercih etmeniz için 10 sebep

Filipinli bakıcı tercih etmeniz için 10 sebep

e

Pakistan, Nepal, Azerbaycan gibi farklı ülkelerden gelen yabancı bakıcılar ülkemizde giderek daha fazla talep görüyor. İnsan kaynakları şirketlerine gelen talepler özellikle de orta – üst gelir grubundaki ailelerin genellikle Filipinli bakıcı adaylarıyla bağlantı kurmak istediklerini gösteriyor. Aşağıda Filipinlerden gelen yardımcı ve bakıcı adaylarının tercih edilmesinin bazı sebeplerini görebilirsiniz. 

Filipinli Bakıcı Tercih Etmeniz İçin Sebepler

Çocuğunuza İngilizce Öğretebilir

İngilizce ülkelerinin resmi dilleri arasında olduğundan Filipinli bakıcıların hemen hepsi bu dili bilirler. Çocuklarının erken yaşlarda yabancı dil aşinalığı edinmesini isteyen ebeveynler bu yüzden İngilizce bilen bakıcı adaylarını tercih ederler. Çocuk gelişimi, eğitimi gibi konularda eğitim görmüş bakıcılar, küçük bir çocuğa yeni bir dil öğretmenin ve 2 dilli bir çocukla iletişim kurmanın yollarını bildikleri için daha iyi bir alternatif olabilir. 

Yatılı Bakıcı Olarak Çalışmayı İster

Yabancı bakıcıların büyük bir kısmı yatılı olarak çalışmayı tercih ederler. Yerli bakıcılarda bu oran daha düşüktür. Yoğun bir iş ve sosyal hayatı olan çiftler, sanatçılar, sporcular, iş insanları gece gündüz çocuklarının çevresinde olacak bir bakıcıyla anlaşmayı isterler. Filipinli dadılar bu açıdan da iyi bir alternatiftir. 

Çocuklara ve Yaşlılara Karşı Şefkatli ve İlgilidir

Kuşkusuz istisnalar da vardır ama Filipinliler genellikle çocuklara, bakıma ihtiyacı olan yaşlılara ve hastalara ilgi, anlayış, sabır ve şefkatle yaklaşan ev personelleri olarak bilinirler.

Uyumlu, Nazik ve Bakımlıdır

Evinizde çalışacak olan bakıcının hijyene ve kişisel bakımına özen gösteren, her zaman temiz ve düzgün giyinen biri olmasını istersiniz, değil mi? Filipinli yaşlı bakıcısı ve çocuk bakıcısı adayları temiz, nazik ve güler yüzlü kişilerdir. Çoğunun uyumlu ve nazik bir tabiatı vardır; düzeninizi, kurallarınızı kısa sürede öğrenir ve uygularlar. Bu yumuşak huylu bakıcılarla sıklıkla tartışmaya girmeniz, çatışmalar yaşamanız gerekmeyecektir.

İyi Bir Ev İşleri Yardımcısı Olabilir

Filipinli bakıcılar kolay öğrenen, hareketli, enerjik ve çalışkan kişiler olarak tanınırlar. Bu açıdan dünya çapında bir üne sahip olduklarını söylemek abartı olmaz. Üstlendikleri işleri titizlikle ve layıkıyla yaparlar. 

 İşe aldığınız bakıcıdan ütü, yemek, temizlik gibi ev işlerine de yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Fakat bunu işe alım görüşmesi sırasında detaylı olarak açıklamalısınız. Görüşme sırasında söz etmediğiniz işleri sonradan istemeniz çatışmaya yol açabilir.

Disiplinlidir Ama Ne Zaman Esnek Olması Gerektiğini De Bilir

Çocuk bakımı söz konusu olduğunda disiplin ve hoşgörüyü dengelemek önemlidir. Eğitimli bir Filipinli bakıcı ne zaman kuralcı bir eğitmen, ne zaman enerjik, keyifli ve motive edici bir oyun arkadaşı olması gerektiğini bilir. Dengeli yaklaşımıyla çocuğunuzun doğru yönde ve şekilde gelişmesine yardımcı olur. 

Yaşlı Hasta Bakımı Konusunda Beceriklidir

Bakıma ihtiyacı olan aile büyüğünüz için yapması gereken şeyleri çabuklukla öğrenecek ve titizlikle uygulayacak güler yüzlü, saygılı, becerikli, dikkatli bir bakıcı arıyorsanız tercihinizi Filipinli hasta bakıcı adayları arasından yapabilirsiniz. 

Acil Durumlarda Soğukkanlı Davranır

Serinkanlılık da iyi bir bakıcıda bulunması gereken özellikler arasında yer alır. Filipinliler genelde sakin insanlar olarak bilinirler. Çocuk gelişimi alanında eğitim almış, hasta bakımı işinde tecrübe kazanmış Filipin asıllı bir bakıcı beklenmedik durumlarda nasıl hareket etmesi gerektiğini bilecektir. 

Çocukları Sever

Filipinli bakıcının önceliği bakım vereceği çocuktur. Onu başından savmak, ihtiyaç ve isteklerini görmezden gelmek, ertelemek eğiliminde değildir. 

Çalışkan ve Hareketlidir

Neden Filipinli bakıcı?” sorusunun cevaplarından biri de bu adalar ülkesinden çalışmak amacıyla Türkiye’ye gelen ev personeli adaylarının işten ve sorumluluktan kaçmayan, çalışkan ve enerjik kişiler olmalarıdır.