Filipinli bakıcının temel özellikleri

Filipinli bakıcının temel özellikleri

Günümüzün aileleri çocuk bakıcısı seçerken titiz davranıyor, birçok kriter koyuyorlar. Büyük şehirlerde yaşayan orta – üst gelir gurubuna dahil birçok aile İngilizce bilen yatılı dadı adaylarıyla bağlantı kurmak istiyor. Bu da genellikle Filipinli bakıcı adaylarına yönelmelerine yol açıyor; zira Filipinli bakıcılar bu 2 beklentiyi de karşılıyor. Ayrıca işveren tarafına olumlu görünen başka özellikler de taşıyorlar.

Çocuklara sevgi ve ilgiyle yaklaşması da Filipinli bakıcının özellikleri arasında yer alıyor. Bakım verdiği çocuğun ihtiyaç ve isteklerini ön planda tutan, sonraya bırakmayan, ihmal etmeyen bir bakıcı olması doğal olarak ebeveynlere çok cazip geliyor.

Filipinli ev personeli adayları, sadece çocuklara değil, bakımını üstlendikleri yaşlılara ve hastalara da şefkat ve özenle yaklaşıyorlar. Nazik ve yumuşak kişilikleri sayesinde kolayca iletişime giriyor, bakım verecekleri kişiye kısa sürede kendilerini sevdiriyorlar. Çocuğu için Filipinli dadı tutmuş olan bazı anneler, dadının, çocuğun bir talebi olması durumunda elindeki işi bırakıp onunla ilgilenmeye başlamasından çok memnun olduklarını belirtiyorlar.

Özellikle de hareketli bir çocuğunuz varsa sizin hızlı hareket edebilen, enerjik, çocuğunuzun hareketliliğine ayak uydurabilecek bir bakıcıyı işe almanız gerekir. Filipinliler çocuk bakıcısı arayan aileleri bu yönden de tatmin eden dinamik insanlardır. Ayrıca çalışkan ve sorumluluk sahibidirler. 

Aileyle bakıcı arasında bazı sorunlar çıkabilir. Bu aslında bir noktaya kadar normal bir şeydir ve normal şartlar altında iki taraf birbirine alıştıkça, birbirini öğrendikçe anlaşmazlıklar azalır. Filipinli bakıcı ile çalışan ailelerde bu türden sorunlar daha az yaşanır. Zira Filipinlerden gelen bakıcı adayları genelde nazik ve sakin insanlardır. Sorun yaratmaya, çatışma çıkarmaya meyilli değildirler. Kolayca paniğe kapılmayan, serinkanlı bireyler olmaları da başka bir artı oluşturur. Çocuğunuzun çevresinde onunla ilgili herhangi bir sorunu sakince ele alıp en doğru yöntemle çözme yoluna gidecek bir bakıcı olmasını istersiniz, değil mi?

Çocuk gelişimi ve eğitimi alanlarında öğrenim görmüş Filipinli bakıcıların kuşkusuz size daha büyük faydası olacaktır. Adaylar arasında eğitimli, çocuk psikolojisi, çocuk sağlığı ve hastalıkları gibi konularda bilgili ve tecrübeli kişiler de bulabilirsiniz.

Dünyanın birçok ülkesinde, özellikle de hizmet sektöründe çalışan Filipinlilerin bu sektörün beğenilen ve aranan elemanları arasında yer aldığını biliyor muydunuz? Filipinli bakıcınız üstlendiği işleri en iyi şekilde sonuçlandırmak için elinden geleni yapacaktır; kişilerin ve ailelerin izlenimleri bunu gösteriyor.