Filipinli bakıcı ücretleri

Filipinli bakıcı ücretleri

Bu dile hakim olmaları sebebiyle “İngilizce bilen bakıcı arıyorum” diyen aileler için iyi bir alternatif teşkil eden Filipinli dadı adayları yatılı çalışmaları ve bazı kişilik özellikleriyle de dikkat çekiyorlar. Dünyanın hemen her yerinde hizmet sektöründeki performanslarıyla beğeni toplayan Filipinliler, memnun işverenlerin sayısının artmasına paralel olarak gittikçe daha fazla talep görüyorlar. Bu durum çocuk bakıcısı arayan ebeveynlerin ve aile büyükleri için yaşlı hasta bakıcısı tutma ihtiyacı duyan kişilerin Filipinli bakıcı ücretleri konusunu da merak etmelerine yol açıyor.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki bakıcı ücretleri söz konusu olduğunda dile getirilen genel rakamlar ailenin çocuk sayısı, bakıcının ev temizliği de yapması isteniyorsa evin büyüklüğü gibi unsurlara göre değişiyor. Günümüzde Filipinli bakıcı ücretleri tek çocuklu bir çekirdek aile için 1.400 $ artı haftada 400TL izin parasından başlıyor. Ailenin bakım verilmesi gereken 2 çocuğu veya ev temizliği gibi ekstra yükümlülükler olması halinde ücret yükseliyor. Bu konuda daha sonra problem çıkmaması için işin tanımını eksiksiz bir şekilde yapmak gerekiyor.

Filipinli bakıcılar daha çok aşağıdaki yönleriyle talep görüyorlar:

*İngilizce konuşma, yazma ve öğretme becerisi

*Yatılı bakıcı pozisyonunda çalışmaya istekli olma

*Çocukları sevme ve kendilerini onlara sevdirebilme özelliği

*Bakım verdikleri çocuklara; yaşlılara ve hastalara da, işverenlerine de hitap eden olumlu kişilik özellikleri: Nezaket, uyum sağlama çabası, saygılı olma, çalışkanlık, dinamizm, gereksiz çatışmalara yol açmaktan kaçınma, sorumluluk sahibi olma, soğukkanlılık, kendilerinden beklenen işleri kolayca öğrenme ve istendiği şekilde uygulama vb. 

Asıl konumuz Filipinli bakıcı ücretleri olduğundan bu konuyu kısaca geçiyoruz ama Filipinli yardımcı ve bakıcıların bakım ve hizmet sektöründe dünyanın dört bir yanında belli bir üne sahip olduklarını bilmenizde fayda görüyoruz. Gelir düzeyi orta ve ortanın üzerinde olan, hareketli bir sosyal yaşam süren, sıklıkla davetlere ve toplantılara katılan ya da ev sahipliği yapan birçok aile Filipinlerden gelen ev personeli adaylarıyla çalışmayı tercih ediyor. 

Son olarak bakıcı adaylarıyla bağlantı kurmak için saygın, prestij sahibi, yasal zeminde çalışan firmaları tercih etmenizi tavsiye etmek isteriz. Kimse balkıcınızla hiçbir sorun yaşamayacağınızı garanti edemez. Ancak, daha az problem yaşamak, sorularınız ve sorunlarınız için muhatap bulmak açısından söz ettiğimiz kategorideki şirketlerle bağlantı kurmanız önemlidir.